רייקי לבעלי חיים

רייקי, שיטת טיפול אלטרנטיבית המבוצעת, בין היתר, על ידי מגע. מקור המילה "רייקי" הוא בשני תווי קנג'י יפניים: "ריי" = רוח,תודעה אלוהית; ו"קי" (היגוי יפני של המילה צ'י) = אנרגיית חיים. השילוב של שני התווים משמעו אנרגיית חיים המכוונת על ידי תודעה אלוהית.
מכיוון שאין כל ראיות לקיומה של "האנרגיה המרפאת" שבה מאמינים העוסקים ברייקי, ההשקפה המדעית אינה מכירה בה. עם זאת, טיפולי רייקי מוצעים גם במסגרת מרפאות של קופות החולים השונות בארץ, ובמספר בתי חולים בעולם. המטפלים ברייקי סבורים ששימוש בשיטה זו עשוי לסייע למטופלים עם בעיות נפשיות או פיזיות, בין אם הם מאמינים ביכולות הרייקי ובין אם לא מעולם לא הוכחה.

הרייקי התפתח בתחילת המאה ה-20 על ידי מיקאו אוסואי, נזיר בודהטי מיפן. במהלך הזמן פותחה השיטה על ידי אוסואי יחד עם ד"ר צ'וג'ירו הייאשי, רופא בצבא היפני באותה תקופה. לאחר מכן הובאה השיטה למערב על ידי הוואיו טקאטה.על מנת ללמוד לטפל ברייקי יש לעבור תהליך מיוחד הנקרא "פתיחה" או "חניכה" (initiation), שבו, על פי האמונה, נפתח התלמיד אל אנרגיית הרייקי ומאותה העת הוא יכול לטפל בעצמו ובאחרים.

הטיפול ברייקי נעשה בדרך כלל באמצעות מגע – ישנן כ-15 תנוחות (המספר משתנה בזרמים השונים של הרייקי) שבהן המטפל מניח את ידיו על גופו של המטופל, או מעט מעליו, ואז, על פי האמונה, זורמת אנרגיית הרייקי אל המטופל. אנרגיה זו, על פי האמונה, איננה אנרגיה של המטפל עצמו אלא אנרגיה של היקום, העוברת דרך המטפל אל המטופל.

צרו קשר

ענת עמיר אמנו, סוד המחט
רפואה משלימה לבעלי חיים.

נייד: 052-8708149
מייל: sodhamahat@gmail.com

שלושה כלבים חמודים
התקשרו עכשיו
שלחו מייל
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו קשר