מאמרים

דיקור סיני לטיפול בחרדות אצל כלבים

חרדה היא מצב פסיכולוגי, פיזיולוגי בו הכלב חש אי שקט, בשל מתח ודאגה רבה מפני איום וסכנה ממשיים או דמיוניים, מודעים או בלתי מודעים, מולם הוא חש חוסר אונים. לתחושות חרדה ופחד קיימים תסמינים גופניים דומים, ההבדל בנהם הוא בגירוי היוצר אותם.

קראו עוד

באך זה לא רק מוסיקה, זה גם בריאות

אנשים מייחסים לכלבים תכונות מסוימות, בעיקר נאמנות ואהבה – הכלב יאהב אותנו ללא תנאים, לא משנה מי אנחנו, איך אנחנו נראים, כמה מרוויחים בחודש, אם יש לנו תואר ראשון או שני, הכלב יאהב אותנו כי אנחנו הבעלים שלו וחלק מהלהקה אליה הוא שייך.

בשנים האחרונות בעלים ומטפלים בבעלי חיים ערים ומודעים יותר מבעבר לרגשות הקיימים בכלב. הכלב מרגיש אהבה, הוא חווה פחד, חרדה, חוסר וודאות, בלבול, ייאוש ואלו הן חלק מרכזי במחלות והפרעות בהתנהגותו.

קראו עוד

דיקור סיני בחיות

דיקור סיני בבע"ח שבעולם המערבי המודרני חדר למודעות הציבור בעשור השנים האחרונות בצורה אינטנסיבית. ( במדינת ישראל התחום נמצא רק בצעדיו הראשונים ).

קראו עוד

בעיות במפרקים או תעלומת הבי סינדרום

ברפואה מערבית נקרא לנושא שיחתנו: Osteoarthritis, Arthritis, Spondylosis, Spondylitis,
Lumbago, Sciatica, Myalgia, Bursitis, Gout, Rheumatoid arthritis וכדו'.
ברפואה סינית נכנה כלל מצבים אלו בשם – Bi syndrome, במובן של כאב כרוני, נפיחות, חוסר רגישות במפרק, עצם, שריר או גידמיתררצועה, באשר Bi בא במובן של חסימה ( Obstruction ) במרידיאנים השונים ( כולל המרידיאנים המחברים בינהם, Luo ).
החסימה היא של צ'י ודם, באשר אלו צריכים לזרום חופשי במרידיאנים. בתנועה חופשית אין החיה מרגישה כלל את הזרימה, ולסירוגין את האיזורים בהם קיימת הזרימה.
בחסימה ראשונית של צ'י, לחיה כאבים חולפים ומשתנים במיקומם. הם לרוב משתפרים בתנועה ועם חימום. כאשר החסימה נשארת קבועה, גם הדם נחסם במקום. במצב זה נמצא שהכאב קיים כל הזמן, הוא מקומי, דוקר, הלשון סגלגלה, והדופק לא קבוע וחוטי.
החסימות במובנן הבסיסי הם מצב של "יתר", יתר מקומי, אך הנובע מחסר ( Xu ).

קראו עוד

צרו קשר

ענת עמיר אמנו, סוד המחט
רפואה משלימה לבעלי חיים.

נייד: 052-8708149
מייל: sodhamahat@gmail.com

שלושה כלבים חמודים
התקשרו עכשיו
שלחו מייל
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
צרו קשר